Problematika bezdomovectví se řeší napříč celou společností. Smyslem článku, který právě čtete, není problém dokonale a okamžitě vyřešit, ale poukázat na další možnost, které je možné při řešení problémů s bezdomovci využít.

4. 5. 2022 byl jako lídr kandidátky uskupení Víc pro Nový Jičín s ČSSD pro komunální volby 2022 jednomyslně schválen současný zastupitel a ředitel Městské policie Opava - Mgr. Jiří Klein.

Slezská univerzita v Opavě společně se Zdravotními sociální službami a Městskou policií Opava testují systém elektronické péče, který umožní rychlé přivolání pomoci, v případě že se senior v domácnosti dostane do nesnází. Umí vyhodnotit riziko situace a přivolat pomoc. V budoucnu by systém mohl částečně pomoci při práci sociálních pracovníků,...

Prosincový návrh našeho zastupitele Jiřího Kleina byl završen v den výročí narození Karla Kryla 12. 4. 2022 slavnostním předáním pamětního listu o čestném občanství do rukou jeho bratra Jana Kryla. Slavnostní večer spojený s vernisáží byl velmi pěkně připraven ze strany pracovníků Informačního centra. Emotivně recitovala paní Jana Homolová, na...

Ve čtvrtek 7. 4. 2022 jsem zahájil sérii setkání s občany města pod názvem Na kus řeči a šálek kávy. Cílem je nabídnou lidem možnost probrat společně témata, která ovlivňují život ve městě.

Štáb České televize natáčel počátkem letošního roku reportáž o Jiřím Kleinovi. Podívejte se na necelých 6 minut pořadu a nahlédněte do profesního i soukromého života našeho budoucího lídra. Jiří momentálně sestavuje tým kandidátů Víc pro Nový Jičín pro podzimní komunální volby 2022.

S radostí jsme pro Vás zorganizovali 3. ročník odemykání Čerťáku. Toho se letos zúčastnilo 47 odvážných lidí přímo ve vodě. Za povzbuzování přihlížejících odemkli Čerťák děti, ženy a muži pro sezónu 2022 a obdrželi pamětní diplom. Počasí přálo, občerstvení bylo dostatek, voda měla 8°C a bezpečnost zajistili Novojičínští potápěči.

I takto, by se s nadsázkou dal popsat přístup a jedna z posledních kauz vedení novojičínské radnice ve vztahu k hospodaření města. Vlastně až od novinářů se zastupitelé a občané města dozvěděli, že bylo 100 milionů korun z městského rozpočtu převedeno v průběhu posledních dvou let do ruské Sberbank. Vedení města se snaží obhájit tím, že do Sberbank...

Včera 10. 3. 2022 jsme měli možnost, udělat dobrý skutek v podobě adresné pomoci Ukrajinské komunitě, žijící a pracující v Novém Jičíně. Jedná se o skupinu více jak dvou desítek dospělých a několika dětí. Celý nápad se zrodil v hlavě mé ženy, která je potkala při práci v agentuře.

Jménem týmu Víc pro Nový Jičín přeji všem ženám k Mezinárodnímu dni žen pevné zdraví, štěstí a osobní spokojenost.