Město mohlo vlastnit Chatu Svinec

06.06.2019

Chata Svinec je místo setkávání Novojičíňáků, má svůj prostor ve vzpomínkách mnoha lidí, postavili ji místní vlastníma rukama v Akci Z. Lyžařský klub se o ni staral a zhodnotil ji rekonstrukcí v hodnotě přes 8 mil. Kč. Restaurace i ubytování funguje a je v zelených číslech. Přes všechny tyto argumenty zastupitelé rozhodli, že chatu přednostně od vlastníka nevykoupí město za 4,5 mil. Kč, ale bude dána do běžného prodeje pro komerčního zájemce. 

Samozřejmě vznikne riziko, že soukromý vlastník nenaloží s nemovitostí a pozemky podle představ občanů města, ale podle představ svých.

Podle mého názoru je to špatné rozhodnutí. Město mělo chatu za tuto cenu koupit (znalecký odhad je 6,3 mil. Kč) a nechat nájemce dál podnikat. Najděte si prosím chvilku a třeba u kávy si poslechněte záznam jednání zastupitelů, jejich argumenty i reakce občanů, kteří přišli zastupitelům sdělit svůj názor. Podívejte se též dobře, kdo jak hlasoval a kdo hájí zájmy občanů. Jistě Vám neunikne ani arogance s jakou vystupují někteří zástupitelé. Prostě podle sebe soudím tebe. 

Děkuji MUDr. Pavlovi Andrýskovi za klid a rozvahu, se kterou zvládnul reagovat na místy až ponižující argumenty některých kolegů zastupitelů. Děkuji všem zastupitelům, kteří hlasovali pro odkup.

S přátelským pozdravem

Jiří Klein