Cena hejtmana 2018

20.05.2019

Nový Jičín obdržel Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost. V kategorii obcí s rozšířenou působnosti obsadil první místo. Tuto cenu uděluje Rada Moravskoslezského kraje spolu s Radou kvality České republiky firmám a veřejným institucím, které pracují pro kraj a pro občany nad rámec svých povinností. Městský úřad v soutěži zabodoval svým přístupem k občanům, ale i zaměstnancům, a také svou aktivitou v sociální oblasti a v péči o životní prostředí.

Po loňském druhém místě si město Nový Jičín letos polepšilo na první příčku. Velké poděkování patří všem zaměstnancům úřadu, kteří řadu věcí iniciovali a následně dotáhli do zdárného konce. Dík patří i vedení města, které tyto aktivity podpořilo. V neposlední řadě je to ocenění i pro občany, kteří s některými nápady přišli.

V soutěži se například posuzovala transparentnost radnice, její ekonomická a sociální odpovědnost, přístup k odpadovému hospodářství a životnímu prostředí. "Všechny dokumenty k hospodaření města jsou přístupné veřejnosti, máme klikací rozpočet, pořádáme veřejná projednání některých záměrů, podporujeme občany v třídění odpadu. Pokroky děláme i v ekologické dopravě. MHD je výhradně zajištována elektrobusy, Novojičíňáky motivujeme k jízdě na bicyklech. Máme kvalitní síť sociálních služeb, kterou každoročně prezentujeme na Dni sociálních služeb a oceňujeme dobrovolníky v této oblasti," uvedla Lucie Hrdličková z oddělení rozvoje a strategického plánování novojičínské radnice.

Jiří Klein