3. Ing. MOJMÍR ZETOCHA

Povolání: Inženýr systému kvality

Narozen: 1985 v Novém Jičíně, Československo

Vzdělání: VŠB-TU Ostrava, Ekonomická fakulta

Kontakt: 603 977 714, mojmirzetocha@seznam.cz

Žiji v místní části Žilina s přítelkyní Nelou a dvěmi dětmi, dcerou Natálkou a synem Martinem.

Na podzim v roce 2018 jsem kandidoval do Zastupitelstva města za ČSSD na osmém místě i přes vítězství ve volbách jsem se do Zastupitelstva nedostal a naše strana i přes veškerou snahu zůstala v opozici vzhledem k tomu, že se nám nepodařilo sestavit koaliční spolupráci s některou s ostatních politických stan. Po debaklu na celostatní úrovni, kdy se sociální demokracie nedostala do Poslanecké sněmovny, jsme se v Novém Jičíně rozhodli, že je nutné změnit styl a image naší politiky směrem k občanům a komunálním volbám. Po zralé úvaze jsme se rozhodli, že budeme kandidovat pod značkou - Víc po Nový Jičín s ČSSD. V průběhu posledních dvou let se nám podařilo realizovat několik společenských akcí a pomalu se dostáváme do povědomí občanů, kteří se o nás a naši práci začínají stále více zajímat. Třetinu naší kandidátky tvoří sociální demokraté a dvě třetiny kandidátů jsou nestraníci, kteří ve svém oboru něco dokázali. Jsou to učitelé, lékaři, zdravotní sestry, historici, manažeři, podnikatelé, důchodci, pracující lidé, kteří žijou v realném světě a vnímají co se kolem nich děje.

Nový Jičín – spící město bez vize a tahu na branku

Po nástupu nové koalice v roce 2018 pod taktovkou ANO, ODS, KDU-ČSL a strany Zelených (s TOP09) měli občané určité očekávání, které vycházelo z předvolebních slibů jednotlivých koaličních stran, ale po 4 letech se bohužel ukazuje, že se tato očekávání ani zdaleka nenaplnila. Nejen, že se nepodařilo realizovat zásadaní investice v oblasti rozvoje potenciálu zaměstnanosti, parkování, kultury, ale město je zadlužené na několik let dopředu a rapidně nám ubyvá počet obyvatel, což považuji za největší hrozbu pro naši budoucnost. Ano, připouštím, že do celé situace zasáhla nečekaná pandemie Covidu, ale zpětně to hodnotím, že se dalo dělat více.

Co je potřeba změnit? Jaké jsou naše budoucí plány?

Současná neklidná doba spojená s válkou na Ukrajině, obecně se zdražováním téměř všeho, ať už se jedna o energie, pohonné hmoty, hypotéky, potraviny, to vše v lidech vyvolává určitý pocit nejistoty a obavy o budoucí vývoj. Komunální politici nemají možnost nic z toho zásadně ovlivnit, ale chceme se zaměřit na to, co ovlivnit lze a usnadní to život občanům v Novém Jičíně. Mužeme začít se změnou komunikace - být proaktivní lépe sdělovat pravdivé informace veřejnosti. Začít konečně stavět byty, ať už družstevní nebo soukromé developerské projekty, pracovat na přípravě rozšíření pozemků určených pro výstavbu rodinných domu, investovat do rozšíření parkovacích kapacit na sídlištích a ve městě, budovat infrastrukturu pro městskou průmyslovou zónu, dostavět kulturní dům, postarat se o likvidací holubů na náměstí a v přilehlých ulicích a častěji čistit exkrementy po nich, konečně začít s postupnou obnovou Huckelových Vil atd., atd.

Společné hledání možných cest...

Sami vidíte, že těch možností, co zlepšit je mnoho a z vlastní zkušenosti vím, že týmová práce a učelná efektivní komunikace vede k naplnění stanovených cílů. Naše uskupení nabízí široce propracovaný a komplexní program, který obsahuje zájmy a aktivity pro všechny skupiny obyvatel. Jsme pro transparentnost a hlavně máme zájem situaci ve měste zlepšit. Víme na čem pracovat, ale jen s vaší podporou to můžeme dotáhnout do společného cíle. Přijďte prosím k volbám a podpořte vyváženou a především zodpovědnou budoucnost našeho města volte - Víc pro Nový Jičín s ČSSD.

V případě zvolení do Zastupitelstva města budu aktivně prosazovat následující priority:

1. Doprava, parkování, zaměstnanost:

 • Zvýšit kapacitu parkovacích míst na sídlištích a ve městě.
 • Zahájit výstavbu infrastruktury v městské průmyslové zóně a nabídnout ji podnikatelům a tím přinést příjmy do rozpočtu města.

2. Efektivní hospodaření a využívání městského majetku

 • Pronájem nemovitého majetku.
 • Investice do obnovy nemovitého majetku ve vlastnictví města.
 • Strategie využití nemovitostí na náměstí - pronájem, prodej, rekonstrukce.
 • Konsolidace rozpočtu - zadlužení, Sberbank, kontokorent.
 • Maximálně využít možnosti všech dotačních titulů ke spolufinancování projektů - EU, ČR, Kraje, Norské fondy atd.

3. Zkvalitňovat nabídku a služby městského úřadu

 • Občan v pozici klienta, zákazníka.
 • Individuální přístup ke každé záležitosti.

4. Bydlení

 • Zahájit práce na rozšíření výstavby rodinných domů na území města.
 • Výstavba bytů - družstevní nebo developerské projekty - lokalita - Dolní brána, Bohuslava Martinů, Bezručova.

Moje motto zní:

Kde je vůle, tam je cesta.

Předchozí praxe a záliby

 • Více jak deset let se pohybuji v nadnárodních společnostech se zaměřením na kvalitu v oblasti automobilového průmyslu a v rámci praxe jsem měl příležitost cestovat do zahraničí a poznávat jinou kulturu a mentalitu odlišnou od té naší.
 • Osm let pracuji ve Finančním výboru, komisi pro majetek a komisi pro architekturu a rozvoj města.
 • Ze všeho nejvíc pro mě znamená moje rodina.
 • Užívám si práci kolem domu, který jsme si sami vybudovali.
 • Rád chodím s kamarády na fotbal, futsal, miluji finskou saunu a plavání.